Naționala U21 joacă la Iași

Naționala U21 joacă la Iași

Naționala de tineret a României revine la Iași, după o pauză de 17 ani.

Tricolorii vor debuta în preliminariile Campionatului European U21 din 2027, cu un meci pe teren propriu în fața reprezentativei similare din Kosovo.

Meciul este programat vineri, 5 septembrie, pe stadionul „Emil Alexandrescu” din Iași.

Astfel, naționala de tineret revine în Copou pentru un meci oficial după 17 ani de la precedentul joc. Pe 9 septembrie 2008, România pierdea duelul cu Țara Galilor, scor 0-3, din preliminariile pentru EURO 2009. Tot în cadrul preliminariilor pentru EURO 2009, tricolorii reușeau la Iași o remiză în fața Franței, scor 0-0, meci jucat pe 16 octombrie 2007.

Înapoi la toate articolele
Rezervă-ți tricoul aniversar